Olfen żel dla każdego

Olfen żel jest produktem do miejscowego stosowania na skórę. Olfen należy do grupy przeciwzapalnych leków niesteroidowych, mający działanie przeciwbólowe. Olfen jest lekiem do leczenia objawowego, bowiem nie leczy przyczyny bólu. Substancją aktywną Olfenu jest dikofenak. Olfen jest skuteczny w przypadku bólu mięśni, ścięgien, czy stawów.

Zastosowanie

Olfen żel należy stosować w przypadku pourazowych stanów zapalnych przy skręceniach, nadwyrężeniach czy stłuczeniach, bólu pleców, łagodnych postaciach choroby zwyrodnieniowej stawów. Olfen żel jest zalecany do stosowania krótkookresowego. W przypadku nieustępowania objawów w ciągu czternastu dni powinno się zgłosić do lekarza.

Środki ostrożności

Olfen żel należy rozsmarować na skórze, nie wolno wcierać żelu w skórę. Ilość żelu powinna być dostosowana do rozmiarów smarowanego miejsca. Leku nie można stosować na powierzchni uszkodzonej skóry.

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci oraz kobiet w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku nie można go stosować.

Najczęstszymi objawami niepożądanymi w przypadku stosowania Olfenu są reakcje alergiczne takie jak: wysypka, zaczerwienie, pieczenie skóry czy pokrzywka. Na skórze mogą pojawić się pęcherze i inne zmiany. Bardzo rzadkimi działaniami niepożądanymi są: obrzęki twarzy, ust, języka, spłycony oddech czy uczucie ucisku w klatce piersiowej.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów po zastosowaniu leku należy zaprzestać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *