Termometry na czoło a termometr rtęciowy

Prawie w każdym domu znajduje się termometr do sprawdzania temperatury ciała. Jest on używany zazwyczaj, kiedy jeden z domowników ma objawy choroby, przeziębienia lub grypy. Gorączka może też pojawić się na przykład przy infekcjach zęba.

Jaki termometr jest najlepszy?

Jest wiele rodzajów termometrów. Ostatnio z aptek zostały wycofane termometry rtęciowe. Wiele osób jest zasmuconych tym faktem, ponieważ właśnie termometry rtęciowe wydawały im się najdokładniejsze. Trzeba jednak przyznać, może rtęć jest toksyczna, a takie termometry łatwo było stłuc.

Dlatego też odpowiednie władze wydały decyzję o wycofaniu ich z biegu. Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaki termometr jest najlepszy. Jeśli chodzi o małe dzieci, świetnym rozwiązaniem jest przykładany termometr do czoła. Może być to nawet termometr bezdotykowy.

Dzięki temu można zbadać temperaturę w czasie snu, a maluszek się nie obudzi.

Skuteczny termometr

Termometr do czoła jest bardzo często używany w szpitalach i przychodniach, a to oznacza, że personel medyczny uważa, że są one równie dokładnie jak kiedyś używane termometry rtęciowe.

Nie trzeba zatem obawiać się, że temperatura u dziecka zostanie źle zmierzona, że wynik będzie nieprawidłowy i nie będzie odpowiadał rzeczywistości. Poza gorączką istnieje przecież wiele innych objawów infekcji.

Trudno przegapić taką chorobę. Każdy rodzic bardzo boi się o swoje dziecko. Kiedy maluch jest chory, rodzice szukają ratunku i najlepszych lekarzy.

Udzielenie pomocy w czasie choroby jest zupełnie naturalne. Należy wtedy podać lekarstwa obniżające temperaturę, aby ulżyć swojemu bobasowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *